PoradyPrawo

Poszedłeś na studia prawnicze i nie wiesz co po nich? 3 propozycje zawodów!

Poszedłeś na studia prawnicze i nie wiesz co po nich? 3 propozycje zawodów!

Osób, które idą, na studia prawne rośnie, ciągle. Z roku na rok tych osób pojawia, się o wiele więcej niż zdajemy, sobie sprawę. Stanowiska też i po tym kierunku studiów są bardzo oblegane przez nowych mało i doświadczonych osób.

Mnóstwo osób idzie na takie też i studia, aby zostać adwokatem, czy sędzią. Dlaczego? Dlatego, że osoby po tym kierunku myślą, że tylko i tam mogą pracować. Jednak i nie jest naprawdę wiele zawodów, w których mogą zarabiać duże pieniądze, ale i iść na prawo. Jakie są to te zawody, które są o wiele mniej oblegane i można szybko się w nie dostać? Poznaj te 3 zawody, które są po studiach prawnych i nie są tak oblegane.

3. Komornik sądowy

Na pewno znacie, ten zawód jest, on w Polsce bardzo znany przez różne seriale i życie codzienne. Jednak i mało osób zdaje sobie z tego sprawę, że jako taki właśnie komornik sądowy możesz, zarobić naprawdę wiele a przy tym te o to stanowisko jest, mało oblegane.

Wiadomo jest, to kierunek po studiach prawnych a ile zarabia, taki komornik? Taki też i komornik zarabia przeciętnie od 3000 złotych netto jednak i jest to wynagrodzenie dla osób, które są w 50 procentach. Dużo komorników wypowiadało się, że zarabiają od 4000 do nawet 6000 złotych netto na miesiąc. Dlatego zastanów się nad tym zawodem.

Zawód numer 2. Rzecznik patentowy

Bardzo rzadko spotykany w Polsce zawód przez to, że jest on bardzo mało znany w naszym kraju. Można starać się na takie też i stanowisko po ukończeniu studiów prawnych co już i tak jest wiadome. Taki rzecznik zarabia od 5740 złotych netto do nawet i 10.000 złotych netto. Jednak i osoby przekraczające 5740 złotych to tak naprawdę garstka osób, tylko i wyłącznie 25 procent.

Zawód numer 1. Prokurator

W Polsce dobrze znany zawód jednak i bardzo mało osób decyduje się na ten zawód po studiach i wiele osób decyduje się na pracę adwokata. Jednak on się niczym nie różni prócz tego, że adwokat ma, za zadanie w sądzie bronić osoby oskarżone a prokurator jest, od tego, aby udowodnić winę danej to osoby. Jeżeli lubisz, wyzwania to ten zawód jest, dla Ciebie.

Ile zarabia dany to prokurator?

Prokurator zarabia 9236 złotych netto na miesiąc. Bardzo rzadko spotyka się prokuratora, który zarobi, więcej jest, to tylko i wyłączne 5 procent Polskich prokuratorów. Jednak i stawka, wciąż nie jest mała jak na Polskie warunki życia.

źródło: polityka24.pl – społeczeństwo, polityka, ekonomia